top of page

В очікуванні Дива. Частина 1.

Оновлено: 5 лип. 2021 р.


Дві полоски. Саме з цих міліметрів починаються радикальні зміни в житті. Ці дві рисочки викликають шок і радість, страх і щастя, занепокоєння і піднесеність. З їх появою в словниковому запасі поселяються такі слова як: хоріонічний гонадотропін (ХГЧ), пренатальний скринінг, токсоплазмоз, пуповина кров, неонатологи, методики розвитку Монтессорі, Долмана, Зайцевої. В житті з’являється безліч нового, невідомого і навіть лякаючого. Хочеться якомога більше дізнатися і глибше дослідити всі незнайомі питання. Починаються пошуки в інтернеті, розпитування знайомих, перегляди відео і перечитування різноманітної літератури. Ми спробували упорядкувати корисну інформацію для вагітних, котра може допомогти протягом дня, починаючи з самого ранку і до Вашого відходу до сну. Повільне та спокійне прокидання дасть змогу зменшити рівень стресу і налаштуватися на позитивні думки. Спробуйте заводити будильник на декілька хвилин раніше, поступово збільшивши до необхідного проміжку часу. Присвятіть здобуті хвилини собі і своїм маленьким ритуалам.

Ранковий душ додасть бадьорості, однак протягом вагітності уникайте дуже гарячої води. Окрім того саме час впевнитися, що підлога як в кімнаті так і в самій ванній не слизька або зробити її такою. Якщо душ Ви приймаєте в ванній, то знайдіть або зробіть додаткову опору, що допоможе не втратити рівновагу, коли Ви будете переступати через бортик ванної.

Регулярні зважування допоможуть слідкувати за набором ваги і контролювати його. Найкраще зважуватися зранку натщесерце, таким чином дані будуть найточніші. УВАГА! обов'язково проконсультуйтесь з лікарем, котрий спостерігає вагітність, щодо набору ваги, адже це залежить від індексу маси тіла до вагітності і впливає на здоров'я матері і дитини.

Сніданок може стати справжнім випробуванням, у разі наявності вранішнього токсикозу. Спробуйте прямо в ліжку з’їсти хліб, сухофрукт, печиво, хлібець тощо. Випийте м'ятний чай зі шматочком лимона. Однак будьте обережні з будь-якими трав'яними чаями, адже вони є лікувальними засобами і потребують додаткового дослідження протягом вагітності. Також будьте обережні з напоями, котрі містять кофеїн (кава, чорний та зелений чай, какао, кола, енергетичні напої та інше), вони можуть підвищити тонус матки, підвищують артеріальний тиск, виводять рідину з організму, збільшують навантаження на нирки, вимивають кальцій, порушують сон як мами так і дитини. УВАГА! найнебезпечнішим при токсикозі є зневоднення та швидка втрата ваги. Отже якщо Ви втратили більше 3 кілограмів і відчуваєте сильну нудоту частіше 5 разів на день - Вам варто звернутися до лікаря.

При виборі одягу варто надавати перевагу комфортним речам спеціального крою, котрі не будуть затісні або перетискати живіт. Майте на увазі, якщо Ваша вагітність помітна, то оточуючі зможуть ефективніше Вам допомогти. Також надавайте перевагу багатошаровому одягу, це дасть Вас змогу роздягтися або вдягтися у разі дискомфорту. Особливу увагу приділіть взуттю, адже ноги можуть збільшитися під час вагітності і окрім того на них збільшується навантаження за рахунок додаткової ваги. У разі необхідності вдягти високі підбори візьміть собі змінне взуття, воно може і не знадобитися, але у разі потреби тіло Вам буде вдячне. Додатковою допомогою ногам будуть спеціальні компресійні гольфи та панчохи, котрі допоможуть уникнути або сповільнити розвиток варикозу.

Поїздки по місту в громадському транспорті можуть приносити певний дискомфорт через різноманітні запахи, шум, духоту, протяги, штовханину чи різке гальмування. У разі якщо через всі вищезазначені фактори Вам стало погано - голосно скажіть про це і про свій стан, попросіть когось допомогти Вам вийти на найближчій зупинці. Ви маєте розуміти, що не просячи про допомогу Ви ризикуєте втратити свідомість, не повідомивши про свій стан. У разі якщо Ви пересуваєтеся по місту на авто, то головним є змістити ремінь безпеки під живіт. В цьому Вам можуть допомогти спеціальні накладки, котрі продаються як «ремінь безпеки для вагітних». Дані накладки можна використовувати як на передніх так і на задніх сидіннях. Основна їх функція це розташувати ремінь під животом, що у разі екстреного гальмування не завдасть шкоди дитині і буде комфортним для матері. УВАГА! будьте особливо уважні до своїх відчуттів і свого стану, якщо Ви за кермом.

Під час обіду чи вечері пам’ятайте, що від вибору продуктів залежить не тільки Ваше самопочуття і здоров’я, але і самопочуття та здоров'я Вашої дитини. Намагайтеся уникати гострих, жирних страв і напоїв з барвниками. Не лягайте одразу після прийому їжі, адже це може викликати приступ токсикозу. Соління, оселедець чи інші продукти з великим вмістом солі затримують рідину в організмі, а це в свою чергу викликає набряки і є зовсім небажаним в останньому триместрі. УВАГА! будь-які страви мають проходити гарну термічну обробку. М’ясо з кров’ю та суші з сирою рибою можуть містити в собі гельмінти. Непастеризоване молоко, домашня птиця, сік авокадо, м'які сири та сири з пліснявою можуть містити бактерію Listeria monocyotogenes, котра може викликати небезпечну інфекцію лістеріоз. Сирі яйця, котрі використовуються при приготуванні тірамісу, гоголь-моголя, соусів та кремів можуть містити бактерії роду Salmonella, котрі викликають сальмонелльоз. Треба бути обережними і з морепродуктами, адже де-які види риби містять ртуть, котра впливає на нервову систему дитини. Таким чином варто повністю виключити з раціону акулу, рибу-меч, марлін, королівська макрель та всіх з родини малакантових.

Здоровий сон є одним з найважливіших факторів гарного самопочуття. З перших тижнів варто призвичаїтися спати на боку, оскільки спати на животі не зручно, а сон на спині перетискає нижню полу вену і збільшує навантаження на кишечник, діафрагму, хребет. Зручно влягтися Вам допоможуть спеціальні подушки для вагітних, котрі бувають різноманітних форм та з різними наповнювачами. Потім таку подушку можна також використовувати для позиціонування новонародженого. Якщо ж Ви не можете заснути, то корисними будуть прогулянки перед сном (в крайньому випадку провітрювання кімнати) та помірні фізичні навантаження. Протягом всього дня намагайтеся не перевтомлюватись як фізично так і емоційно, а ввечері розслабтеся завдяки медитації, візуалізації, технікам дихання, улюбленій музиці тощо. На цьому ми робимо паузу, адже інформації вже вийшло більше аніж ми очікували, а її ще треба й усвідомити. УВАГА! вся інформація, котра викладена в даній статті має дорадчий характер. Обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем і чим більше питань Ви задасте, тим повнішу картину Ви матимете.

В другій частині ми розповімо про безпечне прибирання, фізичні навантаження, догляд за тваринами, поїздки на дальні відстані, догляд за собою тощо. А ось в цій статті (тільки українською мовою) Ви знайдете інформацію щодо правового захисту вагітних жінок на роботі.


Легкої вагітності і пологів. До нових зустрічей!

14 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page