top of page
h-s Personal.jpg

Для дому

Дім: банер

Безпека - це вибір

Вибір, котрий ми робимо нескінченну кількість разів щодня. Ми робимо його інстинктивно або спираючись на знання і досвід. І наш проект створено задля надання інформації, котра допоможе Вам робити правильний вибір усвідомлено.

Дім: банер2
Наразі заходів немає
  • Що робити, якщо не вдається записатися на захід чи сесію?
    Зручним для Вас способом дайте нам знати, що відбувся технічний збій і ми надамо Вам інші варіанти для оплати.
  • Як оплатити екстрений дзвінок експерту?
    Після розмови ми вишлемо Вам посилання на оплату термінової консультації, в зручному для Вас форматі. Зауважте, що оплата за термінові консультації проводяться в подвійному тарифі.
  • На що звернути увагу при виборі автокрісла?
    Для початку необхідно відповісти на наступні питання: Чи наявні в Вашій машині якоря для кріплення систем ISOFIX, LATCH та аналогічних? Чи плануєте Ви часто використовувати таксі, каршерінг та інші чужі автівки? Чи плануєте Ви довгі подорожі на дальні відстані? Який бюджет Ви виділяєте на автокрісло? Перевірте сертифікацію відповідності до актуальних стандартів. Дізнайтесь щодо наявності перевірок та оцінок незалежних організацій. Впевніться, що обрані моделі відповідають найсучаснішим рекомендаціям визнаних світових педіатричних організацій. Спробуйте встановити обрані моделі в автівку, щоб впевнитися, що їх можна буде закріпити належним чином. Усадіть дитину, щоб впевнитися, що їй зручно в кріслі. Знайдіть дані щодо терміну придатності та дати виготовлення автокрісла. Перевірте обрану модель на відклики через недоліки виробництва. НІКОЛИ не беріть автокрісла, котрі могли зазнати ударів чи будь-якої іншої деформації!
  • Чому так важливі оцінки незалежних організацій?
    Щоб предмет можна було назвати автокріслом, він має відповідати вимогам стандарту країни виробника та/або країнам використання. Для цього на виробництві проводять спеціальні випробування, методики та результати яких мають документуватися також прописані в стандартах. Будь-яке крісло, котре успішно пройшло випробування отримує сертифікат відповідності. Проте кожен виробник намагається перевершити своїх конкурентів і забезпечити ще більшу безпеку та комфорт для дитини. В стандартах не можливо, а головне не потрібно, прописувати всі можливі інноваційні технології, адже це заблокує розвиток та знищить можливості для конкуренції. І саме тут вступають в гру незалежні організації, адже у своїх методиках випробувань вони не обмежені стандартами. Існує безліч незалежних організацій, котрі самостійно тестують ті чи інші моделі. Іноді це можуть бути страхові компанії, медіа або навіть інфлюенсери та знаменитості. В будь-якому випадку важливу роль таких оцінок відіграють методики за якими вони проводяться. Для європейського ринку найбільш значущою є оцінка від ADAC. Вони перевіряють безпеку, обслуговування, ергономіку. Їхні краш-тетси автокрісел проводяться на більших швидкостях (наближених до реальності) ніж прописано в стандартах. Також разом зі Stiftung Warentest вони перевіряють використані матеріали на токсичність та шкоду здоровʼю. Подібні методики також використовують ÖAMTC (австрійський авто-, мотоклуб) та TCS (туристичний клуб Швейцарії). Оскільки всі клуби самостійно вибирають автокрісла та проводять тестування за власними методиками, оцінки для однакових моделей можуть відрізнятися. Проте ADAC є найпопулярнішим, адже є найбільшим автоклубом Європи та тестує найбільшу кількість автокрісел. В США аналогом європейського ADAC виступає державна агенція з безпеки руху на автомагістралях, NHTSA. На відміну від ADAC, вони не дають такої розгорнутої оціни, а їхні результати важче знайти. Проте навіть так, NHTSA завжди прописує чи відповідає автокрісло стандартам, чи перевищує їх. Таким чином оцінки від ADAC та NHTSA мають велике значення, бо базуються на виважених методиках, котрі є більш вимогливими ніж стандарти.
  • Коли можна перевозити дитину без автокрісла?
    Згідно з законодавством України діти зростом до 150 см мають перевозитися з використанням утримувальних систем, котрі відповідають їхній масі та зросту. Дана норма буде актуальна для більшості країн світу, оскільки була прописана ще в першому європейському стандарті ECE R44 від 1982 року.
  • Чи безпечно пристібатися вагітній?
    ТАК! Вагітні завжди мають пристібатися в автівках. Стегнова частина ременя має проходити під животом, а грудна над животом таким чином, щоб у разі спрацювання ремінь не перетис живіт. На деяких термінах вагітності пристебнутий ремінь може спричиняти певний дискомфорт. В таких випадках можна використовувати спеціальні направляючі/адаптери для вагітних, вони спрямовують та утримують стегнову частину ременя під животом. Проте зауважте, що деякі автовиробники забороняють використовувати будь-які додаткові засоби, бо захист вагітних вже передбачено та відтестовано на їхніх потужностях.
  • Чи можна перевозити дитину на передньому ряду сидінь?
    Згідно з законодавством України утримувальні системи встановлюються на будь-які пасажирські сидіння окрім першого ряду (небажаним винятком є сидіння для новонароджених, але при обовʼязковому вимкненні подушки безпеки). Таким чином на передніх сидіннях можуть бути діти, котрі вже вищі за 150 см. Проте дана норма не є загальноприйнятою і в багатьох країнах діти зростом від 125 см можуть перевозитися на першому ряді сидінь, але виключно із застосуванням утримувальних систем.
  • Чому не можна використовувати автокрісла б/в?
    Автокрісло є одноразовим засобом безпеки. Як бронежилет і шолом, його конструкція спроектована так щоб поглинати енергію від ударів. Конструктивні елементи автокрісла зазнають значного впливу під час ДТП: пластиковий захисний каркас згинається, що створює (мікро)тріщини, вмʼятини та розриви; демпферний наповнювач зминається, змінюється його структура та щільність; вбудовані ремені розтягуються, а їх замки можуть деформуватися; елементи кріплення утримувальної системи до якорів можуть зігнутися, зламатися чи деформуватися. Всі ці зміни можуть бути непомітними при огляді неозброєним оком, проте мають фатальний вплив на безпеку дитини. Такі крісла не тільки не можуть захистити дитину, а і самі не рідко бувають причинами додаткових травм. Додатковим аргументом проти використання крісла, котре вже було у вжитку є термін придатності, зазвичай він становить 7-8 років. Під впливом температури, вологи та часу, матеріали стають крихкими, менш гнучкими, втрачають можливість поглинати енергію та витримувати навантаження під час надзвичайних ситуацій, тож використання автокрісла по завершенню його терміну придатності теж заборонено.
bottom of page