top of page

СТРАХ!

Страх - дуже важливий ресурс нашого організму. Це одна з найпервинніших реакцій організму, саме завдяки їй ми змогли вижити й тому вона щільно "вшита" в нас. Страх мобілізує організм і змушує нас діяти за сценаріями "бий", "біжи", "здавайся" в залежності від того, як ми оцінюємо ситуацію. Правильна оцінка ситуації дає нам змогу правильно вибрати сценарій, а правильні реакції підготують організм і допоможуть залучити всі можливі ресурси. Однак все це може бути марним, якщо страх базується на химерних загрозах. Адже наша свідомість вміло маскує страхи та підмінює загрози. Так страх смерті притаманний всім живим істотам, проте для декого з людей загроза репутації може сприйматися як загроза життю, а хтось може так ставитися до втрати роботи чи коханої людини. Для того, щоб навчитися відрізняти страх від загрози ми пропонуємо Вам зробити наступні речі: ​​

1

Формулювання

Дуже чітко сформулюйте чого саме Ви боїтеся. Наприклад: Вас бентежать питання щодо охорони здоров’я. Але чого саме Ви боїтеся? Ви боїтесь за своє здоров’я чи за своє життя? Може Ви боїтеся за близьких людей? Можливо страх пов’язаний з тим, що про Вас будуть погано піклуватися? А можливо бентежить те, як зміниться до Вас ставлення оточуючих? Коли Ви відповісте на це питання, спробуйте зрозуміти чим саме викликаний цей страх.

2

Спостереження

Поспостерігайте яку реакцію викликає страх у Вашого організму. Як реагує серцево-судинна система, як змінюється дихання, як Ви себе почуваєте в цілому? 

3

Опис

Чи можете Ви описати відчуття свого страху? Де він знаходиться в Вашому організмі? Яку форму, колір, температуру він має? Можливо він Вам щось нагадує або до чогось спонукає. Будьте уважними та спробуйте зазначити якомога більше деталей.

bottom of page